Czy warto mieć basen ogrodowy lub ślizgawkę? Odpowiedź brzmi zdecydowanie warto! Obecnie nie są one już tak drogie jak kiedyś i nie stanowią towaru wręcz ekskluzywnego. Ludzie coraz częściej wybierają zakup własnego basenu, ze względu na to, że jest lepszą alternatywą niż zatłoczone kąpieliska lub zanieczyszczone jeziora. Popyt sprawia, że ceny, jeśli chodzi o basen ogrodowy albo ślizgawkę, są stosunkowo korzystne. Zwłaszcza w przypadku  niedużych, kompaktowych modeli.

Czym kierować się kupując basen ogrodowy lub ślizgawkę?

Zastanawiasz się jaki rozmiar będzie dla ciebie odpowiedni? Wybór może być w tej kwestii naprawdę prosty. Jest w pełni uzależniony od twoich potrzeb. Do najczęściej spotykanych  należą dmuchane zbiorniki dla dzieci. Nieco rzadziej wybierane są o wiele większe modele rozporowe oraz te na stelażu. Na czym więc oprzeć swój wybór? Jeżeli potrzebujesz miejsca, w którym chcesz spędzić czas ze znajomymi, zdecyduj się na większy basen ogrodowy stelażowy. Natomiast jeśli chcesz jedynie od czasu do czasu wskoczyć do środka i ochłodzić się w zimnej wodzie, wybierz model nieco mniejszej wielkości. Ponadto dobry basen musi być trwały. Nie warto kupować najtańszych, które wytrzymują tylko jeden sezon. Jest to strata pieniędzy, gdyż lepiej jest raz zainwestować w produkt dobrej klasy. Basen ogrodowy powinien być wyprodukowany z wytrzymałego tworzywa PVC ze wzmocnieniem z siatki poliestrowej.

 

Przed zakupem ślizgawki warto zapoznać się z jej parametrami technicznymi i materiałami, z których została skonstruowana. W przypadku basenu jest to o tyle prostsze, że większość produktów jest obecnie wykonywana w podobnym standardzie. Ślizgawki natomiast produkowane są głównie z tworzyw sztucznych. Warto zwrócić na to uwagę i wybrać jak najlepszą jakościowo ślizgawkę. Materiał musi być odporny na  uszkodzenia mechaniczne i promienie UV, a także pozwalać na poślizg. Gorszej jakości ślizgawki potrafią przykładowo powodować odparzenia lub otarcia. Mogą one także utrudniać swobodny zjazd i czerpanie frajdy z zabawy. Przed dokonaniem wyboru konkretnej ślizgawki należy zwrócić uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa i atesty, które produkt posiada.

Basen ogrodowy – rodzaje

Basen ogrodowy stwarza wiele nowych możliwości spędzania czasu w ogrodzie dla dzieci i ze znajomymi. Można ustawić go w zasadzie każdym miejscu, a w razie potrzeby większość modeli jest bardzo prosta w przenoszeniu i składaniu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli takich jak:

●     Basen dmuchany

Jest to zwykle niewielki basen ogrodowy przeznaczony głównie do zabawy dla dzieci. Ponadto jest to także najtańszy rodzaj basenów. Charakteryzuje go to, że jest bardzo szybki i prosty w montażu. Jest niewielkich rozmiarów i nie zajmuje wiele miejsca po spuszczeniu z niego powietrza.

●     Basen rozporowy

Znacznie większy i wytrzymalszy rodzaj basenu. Z rozmiarami idzie w parze także nieco większa cena, która jednak często pozostaje przystępna w większości przypadków. Konstrukcja jest masywniejsza i pomieści od kilku do nawet kilkunastu osób. Basen rozporowy służy z reguły jako miejsce do spotkań ze znajomymi lub małych imprez w orzeźwiającej wodzie. Basen ogrodowy tego typu wykorzystuje naturalne ciśnienie wody, która napierając na jego ścianki usztywnia je.

Basen ogrodowy duży rozmiar to nie wszystko?

Wybór odpowiedniej wielkości basenu powinien opierać się indywidualnych potrzebach klienta. Przykładowo, mały basen sprawdzi się bardziej w niewielkich ogrodach. Poza tym mniejszy model jest tańszy. W basenie o małej powierzchni zmieści się mniej osób, ale z drugiej strony potrzebuje on o wiele mniej miejsca na rozstawienie i jest łatwiejszy w napełnianiu. Wiąże się to z mniejszymi kosztami zużycia wody. Modele o średnich wymiarach wybierane są najczęściej, ponieważ stanowią doskonałe rozwiązanie pomiędzy najmniejszymi i największymi dostępnymi basenami. Ponadto są w stanie zadowolić zarówno dzieci jak i dorosłych, gdyż nie będą mieli problemu ze zmieszczeniem się w środku w przeciwieństwie do modeli małych. Duży basen ogrodowy to zdecydowanie najdroższe rozwiązanie, ale w zamian oferuje komfort nieporównywalny z innymi rodzajami. Nadaje się wręcz idealnie do spotkań towarzyskich w orzeźwiającej wodzie i spędzania czasu z rodziną.

Jak rozstawić basen ogrodowy?

Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę, czy w ogrodzie jest odpowiednie miejsce, żeby go rozstawić. Montaż basenu ogrodowego jest bardzo prosty i można przeprowadzić go samodzielnie. Basen dmuchany wystarczy po prostu nadmuchać, a potem rozstawić na równym podłożu Natomiast pozostałe dwa rodzaje basenów, czyli stelażowy i rozporowy są rozkłada się nieco trudniej i według instrukcji. Najważniejszą sprawą jest przygotowanie powierzchni pod basen ogrodowy.  Przed rozpoczęciem montażu trzeba oczyścić podłoże z gałązek, kamyczków, śmieci i wszystkiego, co potencjalnie mogłoby przebić jego ścianki. Powierzchnia, której zostanie rozstawiony powinna być płaska i wypoziomowana, gdyż w innym wypadku nie będzie możliwe napełnienie go wodą w odpowiednim poziomie. Podłoże musi też być odpowiednio twarde, żeby wytrzymało ciężar wody. Basen ogrodowy nie może zostać postawiony na piasku ani sypkich kamyczkach. Ponadto trawa pod i wokół zbiornika ulegnie zniszczeniu, więc dobrze jest mieć tego świadomość. Do montażu najlepiej nadają się trawiaste lub klepiskowe podłoża. Są one odpowiednio twarde i z reguły wolne od elementów, które potencjalnie mogą uszkodzić basen. Jeżeli kupujemy droższy model to można zakupić przy okazji specjalną matę, którą umieszcza się pod basenem.

Gdzie można znaleźć dobry basen ogrodowy lub ślizgawkę?

Obecnie za pomocą internetu znaleźć można bardzo szeroką gamę różnej jakości ślizgawek i basenów ogrodowych. Rynek w tym aspekcie oferuje różnej jakości artykuły ogrodowe, jednakże nie jest łatwo znaleźć produkt, który faktycznie spełni nasze wymagania i nie będzie zakupem tylko na jeden sezon. Sklep Odjechane Prezenty zajmuje się dystrybucją i sprzedażą trwałych basenów ogrodowych i wysokiej klasy ślizgawek. Zakup za pośrednictwem Odjechanych Prezentów to gwarancja doskonałego urozmaicenia spotkań ze znajomymi i zabaw dziecka na świeżym powietrzu bez dodatkowych zmartwień.

Basen ogrodowy to świetne rozwiązanie w sezonie letnim!

Basen ogrodowy lub ślizgawka to doskonały pretekst do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i słońcu. Nie ma osoby, która żałowałaby inwestycji w ochłodę i orzeźwienie, zwłaszcza w upalne i gorące lato. Ponadto jest to wspaniała alternatywa dla ludzi, którzy nie mają czasu na dłuższy wyjazd nad wodę lub nie przepadają za zatłoczonymi basenami publicznymi. Poza tym basen ogrodowy i ślizgawka to doskonałe miejsce zabaw dla dzieci. Żadne dziecko nie przepuści okazji do taplania się wodzie, chlapania i nurkowania. Maluch mający do dyspozycji zbiornik pełen wody sam włoży kąpielówki i będzie wolał spędzić czas w nim niż przed ekranem komputera lub telewizora. Spraw sobie i swoim pociechom trochę radości! Rzuć okiem na atrakcyjną ofertę basenów w Odjechane Prezenty!