Pojazdy na akumulator budzą w zasadzie skrajne uczucia. Jedni uważają, że są one kolejnym wymysłem rodziców, a drudzy, że są to super zabawki i zarazem cudowne prezenty dla naszych pociech. Faktem jest jednak, że stają się coraz popularniejsze.

Samochodzik na akumulator jest dość drogą zabawką. Z tego powodu takie autka kupuje się najczęściej przy szczególnych okazjach takich jak np. urodziny, Boże Narodzenie lub Dzień Dziecka. Czy opłaca się wydać pieniądze na takie coś? Mówi się, że to ogromne, zajmujące niepotrzebnie dużo miejsca i do tego bardzo drogie zabawki. Z drugiej strony, czy za czasów dziecięcych dzisiejsi dorośli nie marzyli o tym, żeby usiąść za kierownicą tak jak ich rodzice?

Pojazd na akumulator – droga zabawka?

Auto na akumulator to definitywnie nienależący do najtańszych prezent. Pod uwagę należy wziąć jednakże fakt, że dziecko będzie korzystać z niego przez najbliższe 2 lub 3 lata. Zdecydowanie są to pieniądze wydane jednorazowo, ale za to na dłuższy czas.

Przedział cenowy rozpoczyna się od około dwustu złotych za najtańsze motorki, ale można także kupić tańsze wersje, lecz nie zawsze warto. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które często wiążą się z ceną. Czasami dobrze jest dołożyć kilka złotych do ogólnego rozrachunku w celu wykluczenia niedogodności wynikających np. z gorszej jakości wykonania, czy słabszej baterii.

Koszty zależą też od sklepu, w którym dokonany zostanie zakup. Rodzice oczywiście mogą dokonać kupna lokalnie, ale mogą też skorzystać z pomocy sklepów internetowych. W sieci znajduje się ogromny wybór produktów, ale tylko na niektóre warto zwrócić uwagę. Sklep Odjechane Prezenty proponuje szeroką ofertę pojazdów na akumulator. Do wyboru jest ponad 200 modeli, które wyprodukowano ze znakomitej jakości materiałów. Gwarantują one przede wszystkim bezpieczeństwo w trakcie korzystania i długą żywotność zabawki.

Wady i zalety samochodów na akumulator:

Zastanawiając się nad zakupem samochodziku dla swojego dziecka, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego gabaryty. Auto na akumulator jest często naprawdę spore i waży nawet 20 kilogramów, jeżeli nie więcej. Odradza się je z tego powodu osobom, które mieszkają na piętrze albo w bloku, uciążliwe jest bowiem noszenie tego typu zabawki po schodach tam i z powrotem. Sporym minusem może być również cena. Za porządny pojazd na akumulator, który będzie bawił dziecko przez lata, trzeba zapłacić od 200 złotych. Kolejnym mankamentem może być kwestia ładowania, ponieważ czas pracy pojazdu w zależności od akumulatora to od kilkunastu do kilkudziesięciu minut na około 12 godzin ładowania. Konieczność uzupełniania energii może ostudzić zapał zarówno dziecka, jak i rodzica.

Z drugiej strony auto na akumulator jest powodem, który sprawia dziecku innego typu frajdę. Nie wszystkie zabawki, które otrzymuje dziecko, muszą pełnić funkcje edukacyjne, rozwijające czy nawet kreatywne. Dziecko potrzebuje również zabawek, które są po prostu czymś, co sprawi mu radość. Zdarza się, że prezent nie zadowoli malucha, ale w tym przypadku będzie to zdecydowana mniejszość. Pojazd na akumulator to zazwyczaj klucz do serca przyszłego malutkiego kierowcy. Najmłodsi kochają zabawę na świeżym powietrzu. Jazdę uwielbiają zarówno chłopcy, będący fanami motoryzacji od najmłodszych lat, jak i dziewczynki, które od czasu do czasu zrobią sobie przejażdżkę na motocyklu albo samochodzikiem. Takie są właśnie quady elektryczne, jeepy, hammery i traktory. Ich zadaniem jest bawić i cieszyć, a czas spędzony w ten sposób z pewnością nie będzie można uznać za stracony. Trzeba również pamiętać, że każde autko posiada pilot zdalnego sterowania dzięki któremu to rodzic ma zawsze kontrolę nad pojazdem i może go w każdej chwili zatrzymać, co gwarantuje dziecku bezpieczeństwo. 

Rodzaje zabawkowych samochodów na akumulator:

Dla każdego młodego fana motoryzacji znajdzie się odpowiadający mu model samochodu elektrycznego. Dostępne są modele wzorowane na znanych markach takich jak np. Ford, Audi, Ferrari, czy Porsche. Warto przemyśleć jednakże jaki typ pojazdu najbardziej przypodoba się maluchowi. Istnieją samochodziki jednoosobowe, dwuosobowe, na pilot i zasilane akumulatorami o różnej mocy, a także o różnych gabarytach. Wyróżnić można dwa podstawowe typy:

  • Jednoosobówki:

Najbardziej popularny rodzaj samochodów dla dzieci. Sprzęt może jechać z prędkością 5 km/h przez to, że obciąża go jedynie ciężar jednego pasażera. Niektóre modele rozpędzają się nawet do większych prędkości takich jak 8 km/h czy nawet 10 km/h. Jedynym mankamentem jest to, że zdecydowanie nie są to produkty przeznaczone dla rodzeństwa.

  • Dwuosobówki:

Większe konstrukcje dwuosobowe mogą zmieścić zarówno kierowcę, jak i pasażera. Dzieciaki mogą zmieniać się siedzeniami i wspólnie jeździć wokół domu, czy alejek w parku. Modele tego typu mogą udźwignąć z reguły do 40 kilogramów i rozpędzają się maksymalnie do 6 km/h w zależności od mocy akumulatora.

Które auto na akumulator wybrać?

Trzeba zwrócić uwagę na wagę, wiek oraz wzrost dziecka przed kupnem elektrycznego pojazdu. Wiek dziecka w głównym stopniu wyznacza maksymalną możliwą prędkość. Należy także zwrócić uwagę na rodzaj zasilania. Najlepiej spisują się autka z dwoma akumulatorami o napięciu 12 V i jak największej możliwej pojemności.

  • Samochodziki dla dzieci od 2 do 4 lat:

Większość dziecięcych samochodzików jest dostępna dla maluchów od co najmniej 3 roku życia. Zdarzają się też konstrukcje dla troszkę młodszych brzdąców. Dla dwuletnich dzieci świetnie sprawdzą się mniejsze modele z odpowiednio wyprofilowanymi siedzeniami. Poza tym pojazd na akumulator nie powinien rozwijać zbyt dużych prędkości. W przypadku troszkę starszych dzieci można zdecydować się na większą i szybszą brykę. Czterolatki lepiej kojarzą, jak się jeździ, ale pamiętać należy, żeby pojazd nie mógł osiągać zbyt dużych prędkości. Sprawdzają się tutaj szczególnie modele z napędem wyłącznie na jedną oś i akumulatorem o słabszej mocy.

  • Samochodziki dla dzieci od 5 lat:

Pięciolatki i starsi zwykle wolą auto na akumulator, które oferuje szersze i większe możliwości. W odróżnieniu od modeli dla młodszych, pojazd na akumulator tego typu może posiadać dwa mocniejsze silniki, z których jeden napędza tylną oś, a drugi przednią. Pojazdy dla dzieci od 5 lat rozpędzają się nawet do 10 km/h i często mają wbudowaną skrzynię biegów oraz pasy dla bezpieczeństwa. Produkty dla co najmniej 10 latków to największe pojazdy dostępne w sklepach. Większość dzieci w tym wieku jest już za duża na zabawkowe modele i potrzebują czegoś większego z dostatecznym udźwigiem.Z pewnością auto na akumulator to jeden z najlepszych prezentów dla naszych pociech. Radość z jazdy sprawia, że jest to zabawka, która spodoba się wszystkim!


Zapraszamy do obejrzenia naszego asortymentu Samochodów na akumulator