• Opinie Naszych klientów
 
Odjechane Prezenty Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Marcin Machacki Opinie z ekomi-pl.com
Zapisz się do newslettera

I otrzymaj rabat

Ekspresowa wysyłka

W ciągu 24 H

Zwroty i reklamacje

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa wysyłka

W ciągu 24 H

Zwroty i reklamacje

30 dni na zwrot towaru

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Puzzle

Puzzle uwielbiają zarówno dorośli, jak i dzieci. Jest to wspaniała rozrywka dla całej rodziny, która potrafi wciągnąć na długie godziny. Efekt ich ułożenia bardzo często przyprawia o dumę i zachwyt nad stworzonym dziełem. W naszej ofercie znajdziesz puzzle składające się z kilkunastu, a nawet kilkuset elementów. Ponadto dla najmłodszych polecamy puzzle piankowe, które pozwolą im układać wzory znane z bajek, jak na przykład seria Concetto składająca się z 33 części.

Puzzle dla dzieci - rozrywka dla dzieci i rodziców

Puzzle to jeden z najlepszych rodzajów zabawy dla dzieci w domu. Przyłączyć się mogą praktycznie wszyscy, bez względu na wiek, mogą to być starsi bracia i siostry, a także rodzice i dziadkowie. Świetna zabawa gwarantowana! Puzzle dla dziecimają ogromną zaletę, którą jest to, że nie są jednorazowe. Raz ułożone można schować do pudełka i po jakimś czasie znów je wyciągnąć.

Co ważne, nie trzeba ich układać za jednym zamachem. Zabawę można podzielić na poszczególne etapy i kontynuować ją przez kilka dni. Wiele zależy oczywiście od tego, jaki poziom trudności zostanie wybrany. Najprostsze, składające się z kilku elementów, przeznaczone są głównie dla najmłodszych. Te, na których widnieje liczba kilku tysięcy, z pewnością okażą się gratką dla dorosłych.

Puzzle dla dzieci i ich rodzaje

Producenci puzzle stale starają się urozmaicać swoją ofertę, nie tylko pod względem dostępnych wzorów, ale także pod kątem ich rodzajów. A tych jest kilka. Puzzle dla dzieci to głównie zestawy piankowe, które składają się z kilku elementów i bardzo łatwo się je układa. Dla starszych maluchów dostępne są już tradycyjne puzzle tekturowe, ale nie zawierają one zbyt dużo części, a sam wzór do ułożenia jest raczej banalny dla dorosłego człowieka.

W naszej ofercie znajdują się także puzzle nieco bardziej skomplikowane, których ułożenie wymaga więcej czasu. Jest to świetne rozwiązanie na dni, kiedy pogoda nie rozpieszcza. Wtedy można zasiąść całą rodziną przy stole i wziąć się za układanie puzzli. Nowością są natomiast puzzle 3D, które jest najtrudniej skompletować, ale dostarczają przy tym mnóstwo frajdy i zabawy. Sprawdź w naszym sklepie, jakie puzzle 3D przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie i Twojego dziecka!

Puzzle dla dzieci i ich zalety

Puzzle dla dzieci korzystnie wpływają na rozwój maluchów. Przede wszystkim rozwijają kreatywność i wyobraźnię najmłodszych, a powszechnie wiadomo, że najefektywniejsza nauka w ich przypadku jest poprzez zabawę. Układanie puzzli wzmaga także procesy myślowe, uczy kojarzenia elementów, a także rozwija cechy małej motoryki i układu oczy-ręce. Te małe elementy potrafią także wpłynąć na poprawę pamięci i rozwijają zdolności przestrzenne.

W naszym sklepie znajdziesz puzzle dla dziecka w każdym wieku oraz dla dorosłych. Oferujemy szeroki i przede wszystkim zróżnicowany asortyment. Bez problemu zamówisz u nas puzzle 3D, drewniane, czy też w tradycyjnej wersji. Które wybierasz?