• Opinie Naszych klientów
 
Odjechane Prezenty Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Marcin Machacki Opinie z ekomi-pl.com
Zapisz się do newslettera

I otrzymaj rabat

Ekspresowa wysyłka

W ciągu 24 H

Zwroty i reklamacje

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa wysyłka

W ciągu 24 H

Zwroty i reklamacje

30 dni na zwrot towaru

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki edukacyjne dla dzieci

Zabawki edukacyjne to bardzo przydatne gadżety, które efektywnie wpływają na rozwój dzieci. Wiedzą to nie tylko specjaliści, ale także rodzice, którzy coraz chętniej sięgają po tego typu zabawki. Ponadto potrafią one na bardzo długo zająć malucha, dzięki czemu opiekunowie mają czas na to, aby zająć się swoimi codziennymi sprawami. Zabawki dla dzieci powinny pojawić się w życiu najmłodszych już od pierwszych dni ich życia. Bogatą ofertę gadżetów edukacyjnych znaleźć można w naszym sklepie.

Jakie są rodzaje zabawek edukacyjnych?

Producenci zabawek edukacyjnych dla dzieci co rusz prześcigają się w tworzeniu nowych propozycji dla maluchów. Dlatego też oferta naszego sklepu jest niezwykle zróżnicowana i szeroka. Dzięki temu można bez problemu wybrać zabawki dla dzieci, które nie tylko spełnią ich oczekiwania, ale także będą odpowiednio dobrane do ich wieku. Wśród najpopularniejszych znaleźć można między innymi:

 

  • stoliki edukacyjne - jest to typowo edukacyjna grupa zabawek, które są specjalnie polecane maluszkom. Mają one wbudowane wiele funkcji, jak na przykład możliwość nauki literek, liczb czy dźwięków, jakie wydają zwierzątka. Funkcjonalność stolików edukacyjnych jest bardzo mocno zróżnicowana i zależy głównie od wybranego modelu. Z pewnością jednak każdy z nich ma wbudowane mnóstwo przycisków, elementów i klawiszy, które uatrakcyjnią zabawę dziecku.

  • maty edukacyjne - jest to zabawka edukacyjna, która towarzyszy dziecku już od pierwszych dni jego życia. Mata może pełnić funkcję zarówno kocyka, jak i dywaniku, który ochroni maluszka przed zimnem i bakteriami znajdującymi się na podłodze. Większość z nich posiada zróżnicowaną fakturę materiału oraz pałąk, na którym można zawiesić różnego rodzaju zabawki.

  • gry edukacyjne - jest to świetny rodzaj zabawy dla kilkulatków, którzy są ciekawi świata i chłoną bardzo szybko wiedzę. Wcale nie muszą mieć formy quizu, mogą one bowiem uczyć spostrzegawczości, refleksu lub zapamiętywania.

Na co zwrócić uwagę wybierając zabawkę edukacyjną?

Zabawki dla dzieci powinny być wybierane przede wszystkim pod kątem wieku malucha. Dla najmłodszych idealne będą wszelkie modele maty edukacyjnej. Mogą to także być książeczki interaktywne i grzechotki. Dla nieco starszych zaleca się wybranie klocków i zabawek dla dzieci, które wydają różne dźwięki po naciśnięciu przycisku. Maluchy, które ukończyły rok, chętniej bawią się klockami o różnych kształtach, które trzeba dopasowywać do otworów w kostce lub stoliku.

Dla wszystkich dzieci polecamy wszelkiego rodzaju pluszaki. Miękkie i miłe w dotyku zabawki pluszowe to wspaniały gadżet, który dodatkowo może posłużyć do usypiania malucha. Wybierajączabawki edukacyjne dla dzieci, trzeba także kierować się umiejętnościami pociechy, aby nie okazało się, że jest ona zbyt trudna w obsłudze. Dziecko, które nie będzie umiało bawić się zabawką, najpewniej ją rzuci w kąt i więcej jej stamtąd nie ruszy. Sprawdź, co znajduje się w naszej ofercie i spraw radość swojemu dziecku!