Marzenie każdego rodzica? Spełniać marzenia swojego dziecka! Okazji ku temu jest mnóstwo, ale trzeba przyznać, że Dzień Dziecka należy do jednej z najprzyjemniejszych. Można go uświęcić na wiele różnych sposobów, ale jedno jest pewne – upominek w postaci zabawki z pewnością będzie mile widziany. Jaki prezent wybrać na Dzień Dziecka? Co kupić chłopcu, a co dziewczynce, by sprawić wyjątkową radość swojej pociesze?

Prezenty na Dzień Dziecka dla chłopca

Mały chłopiec czy nieco większy – pomysłów na idealne prezenty jest bez liku. Pewnikiem będą klocki, które dostarczają mnóstwa radości, a do tego, jak mało która zabawka, doskonale wpływają na wyobraźnię, rozwój małej motoryki, cierpliwości i kreatywności. Można wybierać wśród wielu różnych rodzajów – są klocki dla najmłodszych, klasyczne drewniane lub inne, jak i zestawy Lego dla starszych chłopców.

 

Idealnym prezentem na Dzień Dziecka dla chłopca będzie też samochód. W końcu marzy o nim każdy mężczyzna, niezależnie od wieku! Auto na akumulator wywoła uśmiech na twarzy każdego małego miłośnika motoryzacji (jego taty zapewne też!). Dostępne są różne typy i modele pojazdów, np. Jeep czy Mercedes, dobrze oddające wygląd ich prawdziwych odpowiedników, a także motory i gokarty, nie tylko elektryczne, które uatrakcyjnią każdy spacer czy zabawę w ogrodzie. Takie pojazdy dziecięce z pewnością zachęcą do aktywności na świeżym powietrzu. Solidnie wykonane, pozwolą się nie tylko przemieszczać, ale też rozwijać zainteresowania – bawić się w mechanika, kierowcę rajdowego czy policjanta.

Dzień dziecka – prezenty dla dziewczynki

Po raz kolejny klocki będą idealnym rozwiązaniem, zarówno dla najmłodszych dziewczynek, jak i tych nieco starszych. Ogromny wybór pozwala na zakup zestawu, który będzie doskonale dopasowany do umiejętności, wieku, etapu rozwoju czy zainteresowań dziewczynki. Warto zwrócić uwagę także na klasyk, jeśli chodzi o prezent dla dziewczynki – lalki i akcesoria do nich, takie jak wózek dla lalek i inne gadżety, które uatrakcyjnią zabawę w rodzica. Ciekawą alternatywą będą także różnego rodzaju interaktywne zwierzątka, także stworzone do opieki. To bezpieczny sposób na to, by sprawdzić, czy maluch jest już gotowy, by zajmować się prawdziwym pupilem, jeśli o takim marzy.

 

W przypadku dziewczynek także warto zwrócić uwagę na pojazdy elektryczne i nie tylko. Różowy motor na akumulator, z kuferkiem, do którego można schować skarby, wydaje się być idealny. Ponadto, zachęcająco wyglądają także na różnego rodzaju zabawki kreatywne, takie jak robótki ręczne czy zestawy koralików.

Jaki prezent wybrać na Dzień Dziecka?

Poza klockami jest jeszcze wiele innych prezentów idealnych dla dzieci niezależnie od płci i wieku.

 

  • Różnego rodzaju gry. Mogą mieć istotny wpływ na rozwój – polepszają logiczne i abstrakcyjne myślenie, uczą zdrowego współzawodnictwa, pomagają oswajać się emocjami takimi, jak porażka czy zwycięstwo, a przede wszystkim pozwalają na atrakcyjne, wspólne spędzanie czasu z przyjaciółmi czy rodziną.

  • Figurki, dzięki którym dziecko rozwija wyobraźnię – Sylvanian zachwycają nie tylko dzieci, ale i rodziców. Pozwalają na stworzenie uroczego, zabawkowego świata i dostarczają mnóstwa radości, z kolei Schleich słyną ze swojej autentyczności, doskonałego odwzorowania wyglądu zwierząt i ręcznego malowania, stąd też będą idealnym upominkiem dla miłośnika zwierząt. Figurki pozwalają także na stworzenie pierwszych kolekcji. Kto wie, jak rozwinie się takie zainteresowanie?

  • Zabawki edukacyjne, które doskonale łączą przyjemne z pożytecznym. Warto jednak zadbać o to, by w tym wyjątkowym dniu dziecko czuło wyłącznie radość i szczęście, by upominek niekoniecznie był praktyczny czy przydatny z perspektywy rodzica, ale na pewno wymarzony dla jego pociechy.

  • Puzzle – pozwalają się odprężyć, doskonale ćwiczą koncentrację i cierpliwość, a do tego mogą prezentować ulubiony motyw.

Zabawki na Dzień Dziecka do zabawy na świeżym powietrzu

Prezent na Dzień Dziecka przede wszystkim ma sprawić maluchowi przyjemność. Dobrze więc wybierać takie zabawki, którymi może bawić się od razu, np. zgodne ze zbliżającą się letnią aurą zabawki ogrodowe czy inne, pozwalające na aktywność na świeżym powietrzu:

 

  • bańki mydlane

  • dmuchańce ogrodowe

  • namioty

  • różnego rodzaju paletki, hula-hop, skakanki, dyski do rzucania

Z okazji nadchodzącego lata dobrze zainwestować w sport, który dostarczy nie tylko zdrowej dawki ruchu, ale i mnóstwo frajdy – zabawy z piłką czy w basenie ogrodowym są nieodłącznym elementem wakacji, a można je dodatkowo uatrakcyjnić ciekawymi akcesoriami.

 

Najlepszym, co można podarować dziecku, jest wspólny czas. Nawet auto na akumulator może zaangażować do wspólnej zabawy z rodzicem – niech będzie instruktorem jazdy czy policjantem, a może niech towarzyszy dziecku na własnym pojeździe – rowerze lub hulajnodze. A gdyby tak jako prezent okazji Dnia Dziecka cała rodzina sprawiła sobie hulajnogi? W końcu każdy ma w sobie wewnętrzne dziecko, a wspólny, rodzinny, beztroski czas jest idealnym sposobem na to, by je pielęgnować.