Wychowanie dzieci to ogromne wyzwanie dla każdego rodzica, zwłaszcza w przypadku tych najmłodszych. Aktualnie na rynku można znaleźć całą masę różnych zabawek czy gadżetów, które z pewnością ułatwiają opiekę nad dzieckiem. Nie da się pilnować malucha przez cały czas. Nie jest także możliwe zapewnienie mu całkowitego bezpieczeństwa w każdej sytuacji. Rodzic nie jest w stanie zapanować nad wszystkim i też zdarza mu się nie przewidzieć czegoś lub po prostu nie zareagować na czas. Do tego ma on domowe obowiązki do zrealizowania i wiele innych spraw na głowie. Rodzice bardzo często korzystają więc z pomocy akcesoriów jak np. łóżeczko, nosidełko czy kojec dla dziecka. Czy warto więc kupić kojec? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

 

Kojec dla dziecka – inwestycja w spokój i bezpieczeństwo

Wielu rodziców zadaje sobie fundamentalne pytanie: łóżeczko czy kojec dla dziecka? Odpowiedź nie jest prosta, gdyż zależy od ich stylu życia i preferencji. Kojec dla dziecka ma bowiem dosłownie odgrodzić dziecko od różnych zagrożeń, kiedy nie znajduje się ono pod czujnym okiem opiekuna. Z pewnością okaże się to bardzo pomocne przy wielu codziennych czynnościach takich jak chociażby odkurzanie. Kojec dla dziecka doskonale spełni funkcję miejsca na popołudniowe drzemki malucha lub jako np. przenośny plac zabaw. Jego główną zaletą jest masywność i stabilność, dzięki czemu można w nim bez żadnych obaw skakać i bawić się na różne sposoby. Maluch nie powinien jednak spędzać w nim większości dnia, ponieważ może uznać, że umieszczanie go w kojcu jest formą kary.

 

Jaki kojec dla dziecka wybrać i gdzie go kupić?

Kojec dla dziecka jest niezwykle przydatnym elementem w każdym domu. Wybór kojca nie jest szczególnie trudny. Zależy w zasadzie tylko i wyłącznie od indywidualnych potrzeb oraz gustów rodziców. Dobór rozmiaru i kształtu kojca powinien być dopasowany do wielkości mieszkania, w którym będzie stał. Kojec dla dziecka nie powinien być za mały! Maluchy rosną bardzo szybko, musi być więc odpowiednio duży, aby spełniał swoje zadanie jeszcze przez długie lata. Jedną z ważniejszych cech kojca jest jego waga: zbyt duża będzie stanowiła utrudnienie w trakcie transportu i przenoszenia, natomiast zbyt niewielka waga nie zagwarantuje koniecznej stabilności kojca. Warto zwrócić uwagę na to, czy kojec dla dziecka jest wyposażony w kółka, gdyż niejednokrotnie jego duża waga potrafi zaskoczyć. Bardzo często do jego ciężaru trzeba będzie dodać także wagę radośnie baraszkującego w nim berbecia. Zatem gdzie kupić kojec dla dziecka posiadający właściwości tego typu?

 

Wiele portali obecnych na rynku zajmuje się sprzedażą szeroko pojętego asortymentu dla dzieci, w tym kojców. Jednak nie wszystkie dostępne modele wykonane są z odpowiednich materiałów i czasami nie posiadają wymaganych atestów. Sklep Odjechane Prezenty posiada w tym aspekcie najciekawszą i najbardziej zróżnicowaną ofertę kojców dla Twojego dziecka, której trzonem są dwupoziomowe łóżeczka i kojce. Wybór jest możliwy spośród ponad 30 produktów, które zapewnią pełen komfort i bezpieczeństwo dziecku.

 

Rodzaje kojców dla dziecka

 

  • Łóżeczka turystyczne

Są to kojce, które ułatwią położenie malucha spać nie tylko w domowym zaciszu, ale okażą się także niesamowicie pomocne w czasie wakacyjnego wyjazdu. Ze względu na niewielkie gabaryty, łatwość w składaniu i niewielką wagę świetnie sprawdzą się w większości przypadków, w których potrzebujemy zabrać ze sobą pociechę na zewnątrz. Łóżeczka turystyczne można bowiem postawić na tarasie czy w ogrodzie, aby maluch mógł cieszyć się zabawą i bezpieczeństwem także na świeżym powietrzu.

 

  • Kojce z gąbkową podłogą

Charakteryzują się z reguły większą wagą i rozmiarem. Niektóre modele są na tyle duże, że można uznać je za „prywatne place zabaw”. Na rynku dostępne są kojce w różnych kształtach: prostokątne, kwadratowe i sześciokątne. Kojec dla dziecka tego typu jest wykonany najczęściej z materiału i mocnej siateczki z tworzywa, mocowane na konstrukcji wykonanej najczęściej z metalu lub drewna. Spód kojca jest wykonany z miękkiego tworzywa, które pozwoli maluchowi wygodnie ułożyć się do snu lub ewentualnie zamortyzuje podskoki i upadki w czasie zabawy. Głównym atutem kojców z gąbkową podłogą jest ich elegancki design. Świetnie wpasują się w nowoczesny, jak i w bardziej klasyczny wystrój wnętrz. Tego typu kojec dla dziecka posłuży także jako prowizoryczny kosz na zabawki, ponieważ wewnątrz można umieścić wszystkie przedmioty, z których w danym momencie maluch nie korzysta.

 

  • Modułowe kojce plastikowe

Zazwyczaj mają formę plastikowych konstrukcji, których wielkość i kształt można dowolnie dostosowywać do aktualnych potrzeb. Niektóre modele oferują dowolność w doborze ilości elementów. Można z nich zbudować kojec dla dziecka o konkretnych gabarytach i pożądanym kształcie. Zapewniają one doskonałą izolację od chłodnej podłogi, a przy tym bardzo prosto utrzymać je w czystości. Modułowe kojce plastikowe znajdą zastosowanie w każdym domu i mieszkaniu.

 

  • Modułowe kojce drewniane

To kojce o niemal identycznej konstrukcji jak plastikowe. Różnią się jednak w kwestii trwałości i materiałów, z których są wykonane. Często nie da się ich składać tak dowolnie i dopasowywać ilości elementów do konkretnych wymagań. Występują w określonych z góry kształtach lub pozostawiających możliwość niewielkiej zmiany kształtu. Tego typu modułowy kojec dla dziecka jest zazwyczaj wyposażony tylko w ruchome ścianki, których nie da się stabilnie zablokować na stałe.

 

Zapraszamy do obejrzenia naszego asortymentu łóżeczek i kojców