Małe pojazdy zasilane akumulatorami są stosunkowo nowoczesnym pomysłem na zabawki dla dzieci. Dzięki nim maluch ma możliwość samodzielnego podróżowania pod czujnym okiem rodziców, bawiąc się w małego kierowcę autka lub motorku. Mogą stanowić ciekawy pomysł na prezent, który na pewno ucieszy każde dziecko. Należy jednak odpowiednio dobrać parametry do wieku malucha po to, by jeździk na akumulator okazał się całkowicie bezpieczny i odpowiedni dla młodego amatora prowadzenia pojazdów.

Jakie pojazdy można wybrać?

Dzięki zróżnicowanym ofertom wielu firm możliwe jest wybranie odpowiedniego środka transportu zgodnie z preferencjami rodziców. Z pewnością wiedzą, co ich pociecha lubi najbardziej, w związku z czym będą mogli dopasować model, rodzaj nadwozia, a także markę do zamiłowań małego kierowcy. Dostępne są między innymi samochody na akumulator dla dzieci, motorki, traktory, a nawet buggy i quady. Uniwersalnym wyborem może okazać się jednak w szczególności odpychacz dla dzieci łączący w sobie cechy autka zasilanego prądem elektrycznym oraz klasycznego odpychacza działającego na siłę nóg. Dodatkowo często posiada funkcje karmidełka. Jeśli chodzi o jego możliwości - silnik automatycznie wykrywa, kiedy dziecko porusza się o własnych siłach, a kiedy ma działać z wykorzystaniem akumulatora.

Dobór pojazdów ze względu na wiek

Miniaturowe środki transportu dla dzieci powinny cechować się zróżnicowanymi parametrami ze względu na wiek. Dla najmłodszych, czyli maluchów w wieku od roku do trzech lat konieczne jest, aby pojazdy były wyposażone w zabezpieczenia w postaci pasów bezpieczeństwa, a także funkcję powolnego startu, co jest istotne po to, by dzieci się nie przestraszyły podczas ruszania. Polecane są także silniki o niewielkiej mocy oraz stosunkowo małe rozmiary samej karoserii. Dla maluchów powyżej trzeciego roku życia można już śmiało zakupić autka typu SUV, pickup, terenowe albo zdecydowanie silniejsze motorki na akumulator dla dzieci. Dostępne także mogą być już takie dodatki jak schowki czy otwierany bagażnik na dziecięce drobnostki.

Małe pojazdy dla dzieci mogą stanowić niezwykle radosną zabawę dzięki samodzielnemu sterowaniu autkiem lub motorkiem przez malucha. Niektóre modele mogą bardzo dokładnie imitować prawdziwe pojazdy - na przykład te, które posiada mama, tata, dziadkowie albo inni członkowie rodziny. Konieczne jednak jest, aby pamiętać o odpowiednim dobraniu parametrów do wieku dziecka, dzięki czemu uniknie się potencjalnie przykrych sytuacji, a zabawa będzie całkowicie bezpieczna.