Obecnie można się spotkać z wieloma odmianami figurek dla dzieci. Różnią się one wykonaniem, wykorzystanymi w produkcji materiałami i rodzajami. Bardzo popularne są figurki zwierząt, superbohaterów lub laleczki dla dziewczynek. Jak wybrać odpowiednią zabawkę dla swojej pociechy? Czym się sugerować przy wyborze konkretnego modelu? Tego dowiesz się właśnie tutaj!

Dlaczego warto wybrać figurki dla dzieci?

Figurki to uniwersalna zabawka, która spodoba się właściwie każdemu dziecku. Są o wiele mniej skomplikowane od łamigłówek, dają więcej wrażeń sensorycznych, a przez to maluch będzie bawił się nimi częściej! Ponadto umożliwiają one zabawę na wiele różnych sposobów. Figurki dla dzieci nie znudzą się i zawsze znajdą zastosowanie. Zwierzątka, dinozaury lub laleczki dla dziewczynek potrafią urozmaicić tradycyjną zabawę klockami lego lub żołnierzykami. Figurki zachęcają dziecko do kreatywności, a także aktywnej pracy z nimi: układania, nazywania ich, obserwacji  i rozwijania wyobraźni.

Jakie figurki dla dzieci warto wybierać?

Na rynku wiele firm oferuje produkty różnej jakości w innych cenach. Jedne posiadają większą funkcjonalności, natomiast niektóre nadają się tylko do postawienia na półkę ze względu na niską wytrzymałość lub przeznaczenie wyłącznie dekoracyjne. Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze:

●     Realizm

Figurki zwierząt powinny jak najwierniej odzwierciedlać rzeczywistość. Jeśli mają one edukować to nie powinny mieć nieproporcjonalnie dużych oczu bądź nosić czapek i koszulek. Przepiękne drewniane figurki lub nieco tańsze, gumowe odpowiedniki potrafią na bardzo długą przyciągnąć uwagę dziecka. Nadają się doskonale zarówno dla maluszków jak i dla starszych dzieci,

●     Dbałość o szczegóły i estetyka

Wybór odpowiedniej figurki z myślą o rozwoju psychofizycznym dziecka nie jest prosty. Dobrze jest zwrócić uwagę na walory estetyczne i szczegółowość modelu. Tanie figurki z marketu często pozbawione są drobnych elementów, co zawęża później możliwości edukacyjne. Przykładowo nie można robić nimi odcisków w piasku lub plastelinie w przypadku zwierząt, czy też będą po prostu mało atrakcyjne i dziecko nie będzie chciało się nimi bawić. Natomiast figurki z wyższej półki są odwzorowywane bardzo szczegółowo i często wzbogacone są o dodatkową funkcjonalność. Istnieje także pewność, że jeżeli zadbano o wygląd zabawki, to nie zniszczy się ona po kilku godzinach aktywnej zabawy. Nie będzie schodziła z nich farba przy moczeniu w wodzie, oblepianiu plasteliną lub zabawie w piasku.

●     Przeznaczenie

Przed dokonaniem zakupu warto przemyśleć jaką funkcję ma spełniać dana figurka dla dzieci. Jeśli ma mieć walor edukacyjny to powinna odwzorowywać rzeczywistość. Dinozaur powinien jak najwierniej przedstawiać swój książkowy wzór, a wilk lub słoń odwzorowywać swojego żywego odpowiednika. Natomiast do zwykłej kreatywnej zabawy wystarczą zwykłe, nawet nieco tańsze laleczki dla dziewczynek, figurki z superbohaterami lub postacie z ulubionych uniwersów takich jak np. Star Wars.

●     Wytrzymałość i bezpieczeństwo

Dobrze jest zwrócić uwagę na materiały, z których zostały wykonane zabawki. Zwykły, złej jakości plastik może bardzo prosto ulec poważnemu uszkodzeniu. Warto przemyśleć zakup tych wykonanych z gumy, drewna albo wytrzymałych materiałów sztucznych. Z reguły figurki dla dzieci z wyższej półki posłużą o wiele dłużej niż tańsze modele ze względu na zastosowane surowce. Ponadto nieco droższe gwarantują, że nasza pociecha nie połknie elementu zabawki, który np. odpadł od niej w czasie zabawy.

 

Najlepiej rozglądać się za producentami, takimi jak: Schleich, Collecta, Animal Planet, Papo, Safari Ltd. i Bullyland.  Produkty tych marek gwarantują wysokiej jakości figurki, które można również postawić na półce, jeżeli znudzą się dziecku.

Gdzie można znaleźć odpowiednie figurki dla dzieci?

Na rynku znaleźć można szeroki wachlarz różnej jakości figurek zwierząt, zabawek lub laleczek dla dziewczynek. Sklepy internetowe oferują różnej jakości figurki dla dzieci, jednakże niełatwo jest znaleźć produkt, który spełni oczekiwania i preferencje dziecka, a przez to nie będzie zakupem tylko na kilka wieczorów. Odjechane Prezenty zajmują się dystrybucją i sprzedażą wysokiej klasy, markowych figurek firm takich jak Schleich i MyLittlePony. Zakup za pośrednictwem Odjechanych Prezentów to gwarancja doskonałego urozmaicenia zabaw dziecka bez dodatkowych zmartwień.

Zabawka na wiele godzin zabawy

Figurki dla dzieci to prawdziwa klasyka wśród zabawek. Dorośli wspominają je często jeszcze z własnego dzieciństwa. Potrafią one nie tylko rozbudzić miłość do zgłębiania tajemnic świata, kreatywnego myślenia, ale i samodzielnego zdobywania wiedzy. Przykładowo, figurki zwierząt przy okazji uczą dzieci wielu ciekawostek o zjawiskach przyrodniczych, zwierzętach i ewolucji.  Poza tym inne zabawki w formie np. dinozaurów są idealne do wspólnych zabaw z kolegami. Maluch łatwiej w ten sposób rozwija swoje zdolności interpersonalne i społeczne, gdyż zyskuje dodatkowy pretekst do kontaktu z innymi dziećmi. Zwierzęta, superbohaterowie, dinozaury i laleczki dla dziewczynek to jedne z najbardziej uniwersalnych figurek, które każde dziecko powinno mieć w swoim koszyku z zabawkami.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem figurek