Marzysz o basenie w swoim ogrodzie? Nie musisz go budować! Wystarczy, że skorzystasz z gotowych rozwiązań, które łatwo zamontować i które będą stanowiły sposób na relaks oraz wspaniałą zabawę – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Do Twojej dyspozycji jest kilka rodzajów basenów ogrodowych, dlatego warto przyjrzeć się każdemu z nich i wybrać idealne rozwiązanie.

Basen ogrodowy – idealne rozwiązanie dla dzieci i dorosłych!

Baseny ogrodowe cieszą się rosnącą popularnością. Jeszcze do niedawna mogli z nich korzystać wyłącznie wybrani, a dzisiaj dostępne są dla każdego – bez względu na wielkość działki czy posiadany budżet. Wykonywane z odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów i przez cenionych na rynku producentów, takich jak Bestway, imponują estetyką i wytrzymałością. Są przy tym bezpieczne, pojemne oraz łatwe w użytkowaniu.

Basen ogrodowy dostępny jest w wielu wariantach. Możesz wybierać spośród niezliczonej ilości wymiarów, wzorów i wariantów kolorystycznych oraz rodzajów. Oto kilka wskazówek, dzięki którym zakupisz basen spełniający oczekiwania wszystkich domowników!

Rodzaje basenów ogrodowych

Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie baseny dmuchane, stelażowe oraz rozporowe. Są to gotowe rozwiązania, dla których wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce i je po prostu zamontować. Czym różnią się poszczególne baseny ogrodowe?

Basen dmuchany

Baseny dmuchane stanowią najlepsze rozwiązanie dla osób, które dysponują mniejszym budżetem i szukają rozwiązania idealnego dla swoich dzieci. Można zakupić je już za kilkadziesiąt złotych i mieć pewność, że dostarczą bezpiecznej zabawy najmłodszym. Są płytkie i posiadają nadmuchiwane pierścienie, które nie stanowią jakiegokolwiek zagrożenia nawet dla kilkuletnich dzieci. Co więcej, wykonuje się je z wysokiej jakości materiału winylowego, ponadprzeciętnie odpornego na urazy mechaniczne.

Baseny dmuchane dla dzieci dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych oraz w wielu wzorach. Możesz postawić na rozwiązania okrągłe, prostokątne czy pięciokątne i mieć pewność, że będą stanowić wyjątkową atrakcję dla maluchów,  nawet na przestrzeni kilku sezonów.

Basen ogrodowy stelażowy

Jeżeli szukasz rozwiązania, które będzie idealnym sposobem na relaks i dobrą zabawę nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych, postaw na basen ogrodowy stelażowy. Posiada on większą pojemność, mieszcząc nawet kilka osób jednocześnie i jest bardzo prosty w montażu.

Za stabilność i trwałość tego rodzaju basenów ogrodowych stelażowych odpowiada ich konstrukcja. Posiadają metalowe stelaże, na które nakłada się powłokę zbiornika – wykonywaną najczęściej z tworzywa PVC. Dzięki temu są solidne, szczelne i mają większą pojemność niż baseny rozporowe (w tym samym rozmiarze). Dzięki wysokiej jakości wykonania masz pewność, że basen stelażowy posłuży Ci na przestrzeni wielu lat.

Basen ogrodowy rozporowy

Równie ciekawą alternatywą dla osób, które poszukują bardziej pojemnych i większych rozwiązań, są baseny ogrodowe rozporowe. Stanowią one kompromis pomiędzy modelami stelażowymi a dmuchanymi, ponieważ wyposażone są w specjalne kołnierze, które wystarczy wypełnić powietrzem. Posiadają przy tym duże wymiary, dzięki czemu spełnią oczekiwania zarówno osób dorosłych, jak i dzieci.

Po nadmuchaniu basenu rozporowego, wystarczy napełnić go wodą, która nada mu odpowiedni kształt. Będzie rozwiązaniem bezpiecznym, idealnym dla całej rodziny, a do tego stosunkowo niedrogim.

Pamiętaj! Wybierając basen do ogrodu, zwróć uwagę na jego wymiary. Jest to istotne, by zmieścił się on nawet na niewielkiej działce. Jeżeli chcesz wybrać rozwiązanie, które zapewni relaks większej liczbie osób, postaw na basen o szerokości nie mniejszej niż 2,5 m i długości co najmniej 3-4 m. Jeżeli chodzi o głębokość, do kąpieli rekreacyjnych wystarczy 1-1,5 m.

Nie zapomnij o akcesoriach basenowych!

Jeżeli chcesz, aby Twój basen ogrodowy był funkcjonalny i zapewniał należyty komfort wszystkim użytkownikom, postaw na odpowiednie akcesoria basenowe. Mowa tu zwłaszcza o:

  • pompach filtrujących, dzięki którym skutecznie oczyścisz wodę i zapewnisz sobie higieniczne kąpiele w basenie;
  • podgrzewaczach, które zapewnią odpowiednio wysoką temperaturę wody i sprawią, że korzystanie z basenu będzie komfortowe nawet przez wiele godzin;
  • zestawach do czyszczenia, za pomocą których usuniesz wszelkie zabrudzenia z dna czy ścian basenu;
  • termometrach basenowych, które pozwolą sprawdzić, czy woda jest wystarczająca ciepła;
  • pokrywach, dzięki którym zabezpieczysz wodę w basenie przed spadającymi liśćmi czy insektami;
  • drabinkach, które ułatwią wchodzenie i wychodzenie z basenu – sprawdzą się szczególnie w przypadku wyższych konstrukcji;
  • łatkach naprawczych, dzięki którym bez problemu usuniesz nawet większe uszkodzenia w swoim basenie dmuchanym.

Zarówno baseny ogrodowe, jak i akcesoria znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Polecamy rozwiązania trwałe, estetyczne i dostępne w bardzo wielu wariantach. Dzięki temu z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie i swojej rodziny!