Lato to cudowna, gorąca pora roku, która daje naszym pociechom mnóstwo okazji do zabaw w ogrodzie. Jest to także czas wakacyjnych wyjazdów, wypoczynku i regeneracji sił na kolejne miesiące. Nie wszystkie przedszkola zapewniają dzieciom dyżury nauczycielskie i opiekę przez ten okres. Z tego względu może być to doskonała okazja na spędzenie czasu z naszą pociechą na świeżym powietrzu. Jak urozmaicić okazję do zabawy w ogrodzie? Jak sprawić, żeby dziecko zapamiętało letnią zabawę w ogrodzie na długi czas? W tej kwestii warto zwrócić uwagę na bramki piłkarskie, ogromne bańki mydlane i różnego rodzaju dmuchańce. Szczególnie te ostatnie z pewnością staną się absolutnym numerem jeden w oczach Twojego dziecka!

Bramki piłkarskie – uniwersalna zabawka w każdym ogrodzie

W dobie popularności smartfonów  i gier komputerowych zabawa w ogrodzie może kojarzyć się dzieciom z kompletną nudą. Spróbuj zachęcić malucha, żeby odłożył na bok świecący ekran! Tylko jak ciekawie zorganizować czas na zewnątrz? Odpowiedź nasuwa się sama! Spędź z nim czas aktywnie grając w piłkę nożną! Jest to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych sportów zespołowych. W piłkę grają zarówno dzieci, jak i dorośli. Poza odzieżą sportową niezbędne do tego będą również bramki piłkarskie. Wybór właściwych uzależniony jest od miejsca, w którym będą stać oraz samych użytkowników. Poszczególne modele różnią się od siebie wymiarami, wagą, łatwością montażu, materiałem, z którego są wykonane oraz wielkością. Przy wyborze należy przede wszystkim określić, kto będzie wykorzystywał bramki piłkarskie. Warto wiedzieć, że:

  • bramki dla dzieci – powinny odpowiadać wzrostowi dziecka. Przeważnie są kompaktowe i wykonane z plastiku. Zwykle nadają się do użytku przez malucha do 7 roku życia
  • bramki młodzieżowe – modele zdecydowanie większe i stabilniejsze od bramek dla dzieci. Przy wyborze dobrze jest zwrócić uwagę, czy siatka jest wykonana z mocniejszego tworzywa.

Dla najmłodszych sprawdzą się plastikowe lub nawet dmuchane bramki. Do 10 roku życia dziecku wystarczą bramki piłkarskie o wysokości do 152 cm. Należy mieć na uwadze fakt, że maluchy szybko rosną i zbyt małe modele mogą bardzo szybko stać się zbyt niskie. Idealnym rozwiązaniem dla nastolatka będzie z kolei bramka piłkarska o wysokości około 180 cm wyposażona w specjalne tarcze do treningu celności.

Bańki mydlane – oryginalny sposób na świetną zabawę

Dzieci wprost uwielbiają bańki mydlane! Puszczanie baniek to doskonały sposób na spędzenie czasu w ogrodzie z naszym podopiecznym. Obecnie na rynku dostępna jest cała masa gotowych zestawów. Stanowią one niezawodny sposób na fantastyczną zabawę! Bańki mydlane można wykorzystać  latem do zabawy na świeżym powietrzu, a przy mniej sprzyjającej pogodzie, także w domu. Doskonale nadają się na przyjęcia urodzinowe i bywają często wykorzystywane przez animatorów w czasie pokazów. Do najbardziej spektakularnych modeli należą te wyposażone w sznur przeznaczony do puszczania naprawdę ogromnych baniek. Dają one niesamowite efekty wizualne, które podziwiają nawet dorośli. Jednakże ze względu na swoje duże rozmiary nie nadają się do użytku przez maluchy. Najmłodszym wystarczą standardowe pętle do tworzenia baniek o różnej wielkości. Są to poręczne patyczki niewielkich rozmiarów zakończone z reguły plastikową pętlą. Puszczanie baniek jest bardzo proste i z pewnością Twoja pociecha bardzo szybko nauczy się robić je samodzielnie. Bańki mydlane to mimo swojej prostoty bardzo wciągająca zabawa. Przed dokonaniem zakupu warto zadbać również o odpowiednią ilość płynu, który zawsze przy intensywnym użytkowaniu szybko się kończy. Nierzadko zdarza się także, że podczas zabawy płyn przypadkowo się wyleje.

Dmuchańce – prywatny mini-plac zabaw dla Twojego dziecka!

Według każdego malucha najprostsze zabawki są najfajniejsze, a w szczególności dmuchańce. Nie ma znaczenia, czy są to gigantyczne zjeżdżalnie, place zabaw, baseny z kulkami, czy zameczki wyposażone w mini-skocznię do akrobacji. Dużą popularnością wśród dzieci cieszą się dmuchańce w kształcie zwierząt takich jak: ogromna gąsienica lub krokodyl. Zabawki dmuchane są bardzo uniwersalne. Skorzysta z nich zarówno roczniak, siedmiolatek jak i dorosły opiekun. Są wprost stworzone do tego, by turlać się w nich, skakać i robić przewroty. Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnego rodzaju dmuchanych placów, które zakupić można w dowolnych rozmiarach i wariantach kolorystycznych. Do najpopularniejszych należą konstrukcje stylizowane na parki jurajskie, aquaparki, jak i takie w kształcie promów kosmicznych. Powietrze wewnątrz struktury chroni przed przypadkowymi urazami, dzięki czemu dziecko nie zrobi sobie krzywdy w czasie zabawy. Przed zdecydowaniem się na konkretny model, sprawdź czy został on wykonany z dobrych materiałów i czy posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Małe i duże dmuchańce doskonale wpływają na rozwój fizyczny malucha. Największą ich zaletą jest jednak fakt, że są fantastycznym pretekstem do spędzenia czasu ze swoim dzieckiem na zewnątrz. Z tego względu warto zastanowić się nad inwestycją w chociażby malutki obiekt dmuchany!

Gdzie znaleźć dobrej jakości bramki, bańki i dmuchańce?

Za pomocą internetu można wyszukać wiele portali, które oferują różnej jakości artykuły przeznaczone do zabawy w ogrodzie. Nie jest łatwo jednak znaleźć produkt, który faktycznie spełni nasze oczekiwania i nie będzie wydatkiem tylko na jeden sezon. Serwis Odjechane Prezenty od lat zajmuje się sprzedażą wysokiej klasy bramek piłkarskich, zestawów do baniek mydlanych i zabawek dmuchanych. Sklep gwarantuje produkty dobrej klasy, które będą nie tylko bezpieczne, ale i pozwolą dziecku bawić się na świeżym powietrzu bez dodatkowych zmartwień.

Wybierz swój własny sposób na zabawę z dzieckiem w ogrodzie!

Spędzanie czasu z dziećmi to najwspanialsze chwile w życiu każdego rodzica. Ciekawe pomysły  wcale nie muszą być skomplikowane i drogie. Bramki piłkarskie, bańki mydlane i dmuchańce stanowią doskonałe i stosunkowo tanie urozmaicenie wspólnych zabaw. W życiu dziecka zabawa odgrywa najistotniejszą rolę. Kreatywnie spędzone godziny na świeżym powietrzu sprawiają, że maluch odnajduje swoje pasje, które z biegiem czasu przeobrażają się w hobby. Przykładowo, codzienna gra w piłkę z pewnością zainteresuje go sportem i rozwojem fizycznym. Ponadto nie ma nic korzystniejszego dla zdrowia niż godziny spędzone poza domem na słońcu. Z tego względu wybierz coś, co mu się spodoba i dostarczy mu rozrywki na długo. Zainwestuj w rozwój swojego dziecka i stwórz dla niego nowe pole do zabawy!