Chyba każde dziecko w pewnym okresie marzy o tym żeby móc samo poprowadzić samochód. Dlatego też dzieci uwielbiają bawić się autkami. Kiedy obserwują rodziców z miejsca pasażera prowadzących pojazd wyobrażają sobie, że to one nim kierują.
Teraz możemy dać im możliwość poczuć się jak prawdziwy kierowca. Dzięki autkom na akumulator każde dziecko może samo poprowadzić samochód. Kto nie chciał by wsiąść za kierownicę takich samochodów jak Audi R8, Lamborghini, czy Ferrari? Dla każdego dziecka jest to niesamowita frajda, a dla rodzica pewność, że jest to bezpieczna zabawa, ponieważ to rodzic trzymając pilota w dłoniach ma pełną kontrolę nad pojazdem i może w każdej chwili zahamować.

Autka na akumulator – co wybrać

Na rynku jest co raz większy wybór tego typu zabawek, wiec warto wiedzieć na co należy zwrócić uwagę przy wyborze pojazdu. Przede wszystkim należy wybrać autko pod względem wielkości. Głównymi parametrami na jakie należy zwrócić uwagę są oczywiście wymiary pojazdu, tak aby była pewność, że dziecko będzie mogło wsiąść do samochodu, oraz, że będzie mogło swobodnie je prowadzić. Należy również zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie pojazdu, które pokazuje przy jakiej maksymalnej wadze dziecka pojazd będzie jeździł bez problemów. Przy dobrej klasy pojazdach jakie oferuje sklep Odjechane Prezenty te wartości wahają się między 30 kg dla klasycznych autek jednoosobowych do 50 kg dla samochodów dwuosobowych, lub autek terenowych

JEEP
 

Jak w każdym aucie – liczy się moc

 
Każdy kto choć trochę interesuje się motoryzacją, lub każdy kto kupował kiedyś samochód wie, że ważnym parametrem na który trzeba zwrócić uwagę jest moc silnika. Podobnie jest też przy autkach dla dzieci. Tutaj jednak liczy się również ilość silniczków napędzających pojazd. Najczęściej są to dwa silniczki o mocy od 35W do 45W w zależności od wielkości i rodzaju pojazdu. Dla tych którzy lubią większe pojazdy Odjechane Prezenty oferuje autka z napędem 4x4 napędzane czterema silniczkami o mocy 45W, dzięki którym można swobodnie zjechać z twardej ubitej nawierzchni na polną dróżkę, lub trawnik i nadal cieszyć się jazdą.
Prócz mocy silnika każdy wie, że liczy się również jego pojemność. W przypadku aut elektrycznych mówimy jednak o mocy i pojemności akumulatorów. To kolejny element, który ma wpływ głównie na długość zabawy na jednym ładowaniu. Wszystkie autka oferowane przez Odjechane Prezenty mają dobrane akumulatory tak, aby mogły cieszyć około 2 godzinami nieskrępowanej zabawy (długość jazdy na jednym ładowaniu jest zależna od wagi dziecka, oraz nawierzchni po jakiej jeździ pojazd)

F650
 

Wyposażenie samochodu – też ma znaczenie

Nie mniej ważnym aspektem przy wyborze jest wyposażenie auta. Klimatyzacja, czujniki, czy systemy bezpieczeństwa bardzo mocno wpływają na komfort jazdy, oraz wybór auta.
Przy wyborze autka dla dziecka również warto zwrócić uwagę na to jakie dodatkowe parametry oferuje dany pojazd. Prawdziwe radio, możliwość odtwarzania własnych piosenek MP3, lub nawet w niektórych pojazdach oferujących odtwarzacz MP4 bajek z pendriva, lub karty pamięci na pewno sprawi dziecku dodatkową radość. Głównym systemem bezpieczeństwa w każdym samochodzie jest pilot w rękach rodziców, który zawsze ma pełną kontrolę nad pojazdem.
Dodatkową funkcją, która ucieszy nie jednego rodzica głównie najmłodszych dzieci jest oferowana w niektórych autkach na akumulator dostępnych na Odjechane Prezenty funkcja bujania. Przy możliwości włączenia własnej kołysanki z powodzeniem może ona zastąpić kołyskę dla nie jednego maluszka.

MERCEDES XML350

Autko na akumulator – zawsze trafiony prezent

Dla wielu rodziców wybór autka dla dziecka jest równie trudny co wybór samochodu dla siebie. Jednak z pewnością jakie autko by nie wybrać sprawi ono dziecku wiele frajdy i radości, a kupno Lamborghini dla swojego dziecka, będzie dla nie jednego rodzica spełnieniem również po części jego marzeń o super samochodzie