• Opinie Naszych klientów
 
Odjechane Prezenty Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Marcin Machacki Opinie z ekomi-pl.com
Zapisz się do newslettera

I otrzymaj rabat

Ekspresowa wysyłka

W ciągu 24 H

Zwroty i reklamacje

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa wysyłka

W ciągu 24 H

Zwroty i reklamacje

30 dni na zwrot towaru

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Maskotki

Maskotki odgrywają bardzo ważną funkcję w życiu dzieci. Pomagają im zasnąć, są ich pierwszymi przyjaciółmi i wykorzystują je do zabawy. Maluchy bardzo często mają swoich ulubionych bohaterów z kreskówek czy też z filmów animowanych. W naszej ofercie znajdziesz maskotki dla dzieci nie tylko w postaci pluszaków, ale także z funkcją lampki nocnej, co jest nowością na rynku. Dlaczego maskotki i pluszaki dla dzieci są tak ważne w ich życiu i rozwoju?

Maskotki i pluszaki dla dzieci - zapewnij komfort Twojemu dziecku

Pierwszą i podstawową funkcją maskotek jest łagodzenie niepokoju, który może być wywołany różnymi czynnikami. Szczególnie dla niemowląt świat wydaje się niepewny i czasami nawet przerażający. Mając obok siebie kompana w postaci przytulanki dla dzieci, dzieci mogą poczuć się bezpieczniej i przede wszystkim pewniej. Maskotki mają także bardzo duży wpływ na stopniowe radzenie sobie z emocjami u malucha, bez pomocy mamy czy taty.

 

Wiele wydarzeń w życiu najmłodszych jest bardzo stresujących, dlatego, mając ulubionego pluszaka, z którym spędzają najwięcej czasu, mogą je znacznie spokojniej przeżyć. Według specjalistów maskotki pozwalają pociechom uczyć się własnej zdolności szukania strefy komfortu.

Pluszaki dla dzieci pomagają rozwinąć im umiejętności społeczne

Pluszaki i inne zabawki dla dzieci pozwalają im rozwijać umiejętności społeczne, dzięki integracji z nimi. Często maluchy traktują je jak swoich przyjaciół, prowadzą rozmowy i bawią się. To w późniejszym czasie przełoży się na ich lepszą komunikację z rówieśnikami i znacznie łatwiej będzie im nawiązywać z nimi kontakt.

Najlepszym wiekiem, w którym powinno się wprowadzić do zabawkowego asortymentu maskotki, jest okres między dwunastym a osiemnastym miesiącem życia, kiedy to maluchy więcej rozumieją i zaczynają bawić się w dom. Każda taka integracja z pluszowym przyjacielem sprawia, że dzieci stają się bardziej otwarte. Idealnym rozwiązaniem jest zakup Pieska Samby, który nauczy dziecko szacunku również dla zwierzątek.

Przytulanki dla dzieci wspomagają rozwój mowy

Przytulanki dla dzieci angażują je w zabawy w odgrywanie ról. Warto, aby w tych grach uczestniczyli także rodzice, którzy będą dawać przykład dziecku, jak powinno się porozumiewać z innymi. Ponadto eksperci zgodnie twierdzą, że opowiadanie historyjek z wykorzystaniem maskotek pozwala stworzyć bardzo solidne podstawy do czytania i pisania. W przypadku niemowląt, w czasie ich gaworzenia, można także udawać, że się z nim rozmawia. Z pewnością maluch będzie zadowolony z tego, że rodzic wchodzi z nim w interakcję.

 

Maskotki dla tych młodszych i starszych

W naszym sklepie znajdziesz maskotki zarówno przeznaczone dla niemowląt, jak i dla tych nieco starszych dzieci. Wszystkie zostały wyprodukowane przez renomowane marki, które na rynku istnieją od wielu lat. Gwarancję bezpieczeństwa potwierdza znak CE, którego otrzymanie wymaga spełnienia szeregu rygorystycznych norm. Jeśli nie wiesz, jaki prezent kupić swojemu dziecku, wybierz maskotki do przytulania od Odjechane Prezenty!